Americké akcie aj počas stredy pomerne výrazne posilňovali. Technologický index Nasdaq sa bezpečne usídlil nad hranicou 9500 bodov a je len desatinu percenta pod tohtoročným maximom, ktorý dosiahol v druhej polovici februára.

Nasdaq tak prakticky úplne vymazal straty, ktoré mu uštedrila koronavírusová pandémie. Na februárový rekord totiž stráca už len pár bodov. Technologické tituly ale neboli jediné, ktoré počas stredajšieho obchodovania na Wall Street posilňovali. Dow Jones pridal cez dve percentá a index S&P 500 1,36 percenta.

Burzu ťahá nahor silnejúce optimistické očakávania, podľa ktorých sa môže americká ekonomika bezpečne prebúdzať z koronavirusového spánku, a môže tak nastúpiť na cestu za svojím oživením. Trhy tiež napäto očakávajú aktuálne dáta z trhu práce, ktoré čoskoro zverejní americké ministerstvo práce. Očakáva sa, že miera nezamestnanosti bude atakovať hranicu dvadsiatich percent. Vývoj na trhu práce ale už nie je príliš prekvapivý a investori dané očakávania pravdepodobne zahrnuli do svojich rozhodnutí. Ďaleko viac vsádzajú na to, že nielen USA, ale aj ďalšie významné krajiny sveta pomaly ale isto sa začínajú ekonomicky ožívať.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno