Cena Bitcoinu prepadla v priebehu piatich minút o osem percent

Bitcoin počas utorkového obchodovania stratil v priebehu piatich minút okolo osem percent svojej hodnoty. Kým ešte na začiatku týždňa sa držal nad úrovňou desiatich tisíc dolárov, utorok zakončoval v červenom teritóriu a slabšie o viac ako 800 dolárov.

Výpredaj Bitcoinu začal o 16:45 stredoeurópskeho letného času. Tou dobou sa kryptomena naposledy obchodovala nad úrovňou desiatich tisíc dolárov. Počas nasledujúcich piatich minút sa cena znížila na menej ako 9300 dolárov. Ešte do konca utorkového obchodného dňa sa Bitcoinu podarilo časť strát zmazať, celkovo ale zostal slabší o viac ako šesť percent oproti pondelku.

Nečakaný a hlboký prepad spôsobil, že sa veľa obchodníkov zrazu ocitla na úplne opačnej strane trhu. Kým do tejto chvíle bola väčšina trhu naladená na rast ceny Bitcoinu k úrovniam okolo jedenástich tisíc dolárov, všetko sa náhle obrátilo na opačnú stranu. Ukázalo sa ale, že prevažná väčšina trhu sa nenechala výpredajom zľaknúť a zotrvala vo svojich pozíciách. Cena totiž neklesla tak nízko, aby vyprovokovala k realizácii ďalších predajných príkazov.

Navyše sa ukazuje, že tí, ktorí Bitcoin držia, len tak niečo nerozhodí. Podľa štatistík za posledný rok okolo 60 percent celkovej ponuky Bitcoinu na trhu nezmenilo svojich majiteľov. Z toho je zrejmé, že dlhodobí investori majú nielen pevné nervy, ale navyše na trhu momentálne prevažujú.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno