Celkový počet kryptomenových búrz v Japonsku už dosiahol dvadsať tri. Najnovšia burza pribudla v posledných marcových dňoch.

Ako sa zdá, pandémia koronavírusu praje v Japonsku kryptomenovým obchodníkom. Ich počet sa za posledné tri roky viac ako zdvojnásobil, pričom posledná burza pre výmenu virtuálnych mien pribudla predposledný marcový deň.

Jedná sa o burzu Okcoin Japan, ktorá patrí pod krídla spoločnosti Ok Group, ktorá vznikla v septembri 2017. Na burze, ktorá sídli v Tokiu, bude možné obchodovať s tradičnými kryptomenami vrátane Bitcoinu, Etherea alebo Litecoinu. Podľa japonskej Agentúry pre finančné služby (obdoba komisie pre cenné papiere) začne burza fungovať v najbližších týždňoch. Teraz prijíma pred registráciu od obchodníkov, ktorí si na burze budú môcť už založiť vlastný účet.

Okcoin Japan je tiež členom japonskej asociácie kryptomenových búrz (JVCEA – Japan Virtual Currency Exchange Association), ktorá je tiež posvätená Agentúrou pre finančné služby. Sama JVCEA funguje ako regulátor kryptomenových obchodných platforiem. Okcoin Japan a ďalších 22 búrz disponuje najvyšším hodnotením kvality a spoľahlivosti. Obľúbenosť kryptomenových búrz v Japonsku v čase koronavírusovej pandémie rastie. Dá sa teda očakávať, že ďalšie subjekty tohto typu sa ešte objavia.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno