PayPal umožňuje používateľom obchodovať s kryptomenami

Platforma pro bezhotovostný platobný styk PayPal smeruje na kryptomenový trh. PayPal ponúka svojim používateľom nakupovanie a predávanie bitcoinov a ďalšie digitálne peniaze. Možnosť v kryptomenách platit za tovary a služby prijaté pravdepodobne behom prvej polovice budúceho roka.

PayPal

PayPal oznámil, že používateľom ponúkne novú službu, ktorá bude počítať nákup a predaj kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin. Ľudia k tomu budú môcť využívať digitálnu peňaženku, ktorú si zaplatili v PayPale a ktorá inak slúži k on-line nákupu alebo zasielaniu peňazí z účtu na účet. Platforma PayPal má len vo Spojených štátoch asi 26 miliónov používateľov.

Možnosť obchodovania s kryptomenami sa zmení v priebehu nasledujúcich týždňov. Nebudú však moc pomocou kryptomeny platiť za bežné nákupy, pretože tomu tak býva v štandardných menách. Avšak táto služba by sa podľa PayPalu mala v USA sprístupniť už začiatkom budúceho roka, v ďalších krajinách potom v priebehu prvého polroka 2021. Investori tuto aprávu privítali. Ako akcie PayPalu, tak samotný Bitcoin posilnili. A to vo veľmi podobnej miere, teda okolo päť percent.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno