Akcie sa z nedávneho vrcholu znesú až o desať percent nižšie, než začnú zase rásť. Myslí si to duchovný otec technickej analýzy Ralph Acampora.

Podľa Acampory sa súčasná nervozita na trhoch vyvolaná epidémiou koronavírusu môže ľahko premeniť vo spúšťač väčšieho výpredaju na burzách po celom svete. „Trh sa v uplynulých týždňoch vyvíjal mimoriadne dobre. Je teda čas na určitú korekciu, a práve neistota okolo koronavírusu môže byť jej katalyzátorom, “ uviedol Ralph Acampora v rozhovore pre portál Marketwatch.com.

On sám očakáva, že akcie postupne spadnú až o desať percent, čo je podľa neho prepad, s ktorým počíta väčšina analytikov, ktorí sa spoliehajú práve na technickú analýzu. A možno že už spomínaná korekcia začala, pretože len v piatok stratil newyorský index Dow Jones Industrial Average viac ako dve percentá, ostatné tamojšie indexy odpísali medzi 1,5 až 2 percentami.

Analytici tiež očakávajú, ako budú reagovať hlavné akciové burzy v Číne, ktoré od osláv príchodu nového lunárneho roka zostali zatvorené. Znovu sa na nich začne obchodovať v pondelok 3. februára. Podľa vývoja na ostatných burzách sveta sa ale dá očakávať, že do červených čísel sa ponoria aj burzy v Šanghaji a Šen-čene.

 

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno