„Nemyslím si, že existuje nejaká myšlienka na dodávanie väčšieho množstva ropy, než aké dokáže trh zvládnuť,“ uviedol minister energetiky SAE Suhail al-Mazrouei v rozhovore pre magazín Forbes. Minister vyjadrením naznačil smer, akým sa budú pravdepodobne uberať rozhovory skupiny OPEC+ počas nadchádzajúceho stretnutia, ktoré je naplánované na 1. apríl.

Cena ropy brent totiž v utorok klesla asi o šesť percent a len s problémami uhájila 60-dolárovú hranicu. Pritom ešte pred dvoma týždňami sa barel obchodoval za bezmála 70 dolárov. Ropa má v súčasnosti najnižšiu cenu za posledný mesiac. Od začiatku roka jej cena vzrástla o viac ako 17 percent, avšak v poslednej dobe ropu drvia obavy zo zhoršujúcich sa epidemických čísel.

V rade najmä európskych krajín opäť pribúdajú denné počty novo nakazených, čo taktiež vedie k predlžovaniu lockdownov, a teda zhoršovaniu očakávaní ohľadom možného ekonomického oživenia. Podľa odhadu niektorých analytikov, ropa tento rok dosiahla svoj cenový strop, ku ktorému sa občas bude vracať.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno