Ten má podľa Baerbockovej spočívať vo výhode, ktorú čínske spoločnosti majú, pretože nemusia pri výrobe plniť tak prísne ekologické požiadavky ako európske spoločnosti. „Musíme si naše štandardy udržať, keď v iných regiónoch dochádza k dumpingu,“ uviedla v rozhovore pre Frankfurter Allgemeine Zeitung Annalena Baerbocková.
Podľa šéfky Zelených a kandidátky na budúcu spolkovú kancelárku skrátka nie je možné sa nečinne prizerať tomu, že čínske spoločnosti nemusia plniť také prísne požiadavky na šetrnosť k životnému prostrediu. Vďaka tomu potom majú výhodu práve v prípade vývozu svojho tovaru na európsky, respektíve trh únie.
Annalena Baerbocková ďalej uviedla, že na plnenie environmentálnych štandardov by sa malo prihliadať aj v prípade výberových konaní vládnymi inštitúciami. Podľa nej by ich mali získavať vo väčšej miere spoločnosti, ktoré prídu s modernými technológiami a znížia tak závislosť na čínskych dodávateľoch.
[…] o pristúpenie k CPTPP, čo je znakom jej zbližovania sa s indo-pacifickým regiónom po odchode z Európskej únie. Žiadosť podali aj Čína, Taiwan a Uruguaj. Členstvo v dohode si vyžaduje súhlas všetkých […]