Na trhoch v juhovýchodnej Ázii rastie nervozita. Hongkong a Soul rástol, Šanghaj a Tokio strácali

Zasadnutia americkej centrálnej banky ovplyvňuje akciové trhy nielen v USA alebo v Európe, ale aj v regióne juhovýchodnej Ázie. Kým soulská burza sa na vlne optimistického očakávania vyviezla nahor, Tokio a Šanghaj zamierili do záporného teritória.

asijské akcie, Hongkong, Šanghaj

Soulský súhrnný akciový index Kospi v stredu nadviazal na svoj utorkový rast a pridal 0,13 percenta. Jeden z najväčších prírastkov zaznamenal technologický gigant Samsung, ktorý oznámil svoje výsledky za druhý štvrťrok a predčil nimi očakávania trhu. Akcie Samsungu posilnili o necelé percento. Optimizmus bol živený blížiacim sa zasadnutím amerického Fedu a zlepšením výhľadu ekonomického rastu zo strany Medzinárodného menového fondu. Kórejská ekonomika sa má tento rok zväčšiť o 4,3 percenta.

Rástli aj akcie v Hongkongu, merané indexom Hang Seng o 1,54 percenta. Tým ale rast na kľúčových trhoch juhovýchodnej Ázie končí. Nadol naopak zamierili akcie v Šanghaji, ktoré oslabili o 0,6 percenta. Taktiež hlavný index CSI300 o 0,2 percenta oslabil. Investori sa ďalej obávajú nových vládnych regulácií.

V červených číslach skončila aj burza v Tokiu, kde index Nikkei stratil 1,39 percenta. Zlú náladu na trh priniesla najmä silnejúca epidémia koronavírusu v hlavnom meste.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno