Kým konsenzus analytikov o raste hrubého domáceho produktu Spojených štátov v druhom tohtoročnom štvrťroku dosahoval úrovne 8,4 percenta, americká ekonomika nakoniec medziročne pridala len 6,5 percenta. Medzištvrťročne sa výkonnosť hospodárstva USA zvýšila o 1,6 percenta. Americké úrady súčasne mierne smerom nadol upravili hospodársky rast za prvý kvartál.

Nie všetky ukazovatele ale sklamali trh. Hospodársky rast USA bol ťahaný najmä spotrebnými výdavkami domácností, ktoré sa medziročne zvýšili o 11,8 percenta, pričom očakávania analytikov boli o 1,3 percentuálneho bodu nižšie. Spotreba domácností zrýchlila aj medzikvartálne, keď vzrástla o rovných šesť percent. V prvom štvrťroku to pritom bolo len 2,7 percenta.

Údaje o hospodárskom raste USA však boli sklamaním pre účastníkov trhu s dolárom. Americká mena oslabila o 0,38 percenta, a dolárový index sa tak dostal na najnižšiu úroveň za posledný mesiac. Dolár je však voči hlavným svetovým menám silnejší o 1,6 percenta od júnového zasadnutia Federálneho rezervného systému.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno