Japonský holding Mitsubishi Materials Corporation za tridsaťpercentný podiel v medenej bani Mantoverde zaplatí 263 miliónov dolárov.

Ide o výsledok niekoľkomesačného úsilia japonskej spoločnosti nájsť vhodnú investičnú príležitosť v niektorom zo zmysluplných projektov na ťažbu medi. Mitsubishi Materials Corporation tak vsádza na budúci rast dopytu po tejto komodite, ktorý by mal byť vyvolaný rozvojom elektromobility a technológií využívajúcich obnoviteľné zdroje energie.

Spoločnosť Mantos Copper, ktorá medenú baňu Mantoverde v severnej časti Čile prevádzkuje, patrí britskému konzorciu firiem Audley Capital Advisors a Orion Mine Finance Group. A to od roku 2015. Baňa Mantoverde sa nachádza v púšti Atacama a skrýva odhadom 2,1 milióna ton medených rezerv. Takéto ložisko by malo byť schopné dodávať meď na trh najmenej do roku 2035, hovorí sa však aj o roku 2041.

Spoločnosť Mantos Copper už skôr predstavila plány na vybudovanie banského koncentrátora a rozšírenia dobývacieho priestoru. To teraz vďaka zapojeniu holdingu Mitsubishi Materials Corporation získalo jasnejšie kontúry.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno