Domů Novinky Buffettova Berkshire Hathaway hlási skoro tridsaťmiliardový zisk

Buffettova Berkshire Hathaway hlási skoro tridsaťmiliardový zisk

0

Kým v roku 2018 prerobila  Berkshire Hathaway vyše 25 miliárd dolárov, vlani dosiahla zisk 29,2 miliardy. Až umriem, akcionári Berkshire sa o budúcnosť spoločnosti báť nemusia, hlási Warren Buffett.

Hospodárskym výsledkom Berkshire Hathaway vlani pomohlo, že nerealizovala niektoré investície. To sa okrem dosiahnutia čistého zisku na úrovni bezmála tridsiatich miliárd dolárov prejavilo aj v úrovni voľnej hotovosti. Tá ku koncu minulého roka vystúpila na 128 miliárd dolárov.

Warren Buffett sa totiž už roky sťažuje, že na trhu nie je dostatok investičných príležitostí, ktoré by dávali aspoň nádej na slušné zhodnotenie, a tak do nich americký miliardár radšej nejde. Alebo len v obmedzenom rozsahu.

Hoci sa Berkshire vrátila v minulom roku dosť výrazne do čiernych čísel, investori to náležite neocenili. Akcie Buffettovho investičného impéria totiž posilnili len o jedenásť percent, zatiaľ čo index S&P 500 za uplynulý rok spevnil o 31,5 percenta. Berkshire si tak vlani zapísala najväčšie podhodnotenie vzhľadom k akciovému indexu S&P od roku 2009.

Ale ani to nie je podľa Buffetta dôvod, aby sa akcionári Berkshire o budúcnosť firmy báli. „Naša spoločnosť je na náš odchod stopercentne pripravená,“ vravel veštec z Omahy na adresu svojho deväťdesiatšesťročného biznisového partnera a vice prezidenta Berkshire Charlieho Mungera.

 

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno