Mierne ochladenie na trhu kryptomien. Jedná sa o nádych pred mocným výdychom?

bitcoin, dolár, kryptoměny

V poslednom týždni došlo na trhu kryptomien k miernemu ochladeniu. Z pondelňajšej ceny Bitcoinu, presahujúcej 8 500 dolárov za kus, došlo k poklesu o necelých 750 dolárov. Od pondelkového rána sa cena Bitcoinu pohybuje okolo 7 700 dolárov.

Renomovaná analytická skupina Crypto Thies očakáva mierny pokles pod hranicu 7 000 dolárov za Bitcoin, kedy očakáva hromadný vstup do investičnej pozície, čím cenu opäť vytlačí hore. Trh kryptomien je však veľmi volatilný. Na podobné odhady sa nemožno spoliehať a túto informáciu je nutné brať s dostatočnou rezervou.

Na cenu môže mať vplyv aj aktivita gigantov svetového trhu ako je Japonsko, USA a Južná Kórea, ktorí mieria na tvorbu regulačného rámca pre trh kryptomien. Obmedzenie trhu môže viesť k množstvu problémov. Kryptomeny sú zaujímavým aktívom aj vďaka šifrovaniu a anonymite, ktorú môžu tieto regulácie napádať. Na druhú stranu môže s tvorbou oficiálneho regulačného rámca pre kryptomeny silnieť povedomie o tomto trhu. Z experimentálneho aktíva sa tak môže počas rokov stať bežný a etablovaný trh, čo by kryptomenám prospelo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno