Pre hodnotu amerického dolára boli v minulom týždni kľúčové predovšetkým dve udalosti. Prvou z nich sú výsledky výkonnosti na americkom trhu práce, ktoré nenaplnili očakávania, čo indikuje tiež slabnúca výkonnosť americkej ekonomiky. Na americkú ekonomiku pravdepodobnezačínajú tvrdo dopadať dôsledky obchodných sporov. Výrobná aktivita (national factory activity) klesla v USA na 31-mesačné minimum. Na najnižších hodnotách za posledné dva roky sú aj nové objednávky amerického tovaru a jeho dodávky.

Druhou udalosťou bolo vyhlásenie hlavy amerického FEDu, Jeroma Powella, o možnom budúcom vývoji úrokových sadzieb. FED starostlivo monitoruje vývoj americkej ekonomiky a zvažuje riziká vyplývajúce z obchodných vojen. Ak bude pokračovať nepriaznivý vývoj kľúčových makroekonomických ukazovateľov, FED je pripravený znížiť úrokové sadzby. Podľa analytikov môže počas tohto roka dôjsť k zníženiu sadzieb až dvakrát.

Hodnota dolárového indexu (teda hodnota dolára k šiestim popredným svetovým menám) klesla k dvojmesačnému minimu – k hodnote 96,749. Britská libra posilnila k doláru o 0,32% a menový pár GBP USD sa obchodoval v pomere 1,270.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno