Lockheed Martin získal ďalšiue obriu zákazku. Cieľová cena akcií rastie

Americký výrobca lietadiel získal zákazku na dodávku päťdesiatich kusov strojov typu C-130J Super Hercules pre americké letectvo, námornú pechotu a pobrežné hliadku.

Lietadlá majú byť americkej vláde dodaná medzi rokmi 2021 a 2025. Stroje budú od prvej do poslednej skrutky vyrobené v továrni v meste Marietta v štáte Georgia. Lockheed Martin za stroje inkasuje viac ako tri miliardy dolárov.

Za posledný mesiac a pol ide už o tretí úspech, ktorý tradičný výrobca vojenských lietadiel zaznamenal. Na konci minulého roka Lockheed Martin získal takmer dvojmiliardový kontrakt od amerického námorníctva na opravu a údržbu stíhačiek F-35 Lightning II. O mesiac neskôr potom bola podpísaná zmluva s poľskou vládou na dodávku 32 kusov taktiež stíhačiek F-35 Lightning II. Hodnota transakcie dosahuje 4,6 miliardy dolárov.

Aj vďaka týmto zákazkám a vypätej situácii medzi Iránom a USA došlo k zvýšeniu cieľovej hodnoty akcie firmy na priemerných 455 dolárov. Pri vybraných väčších investičných domov sú potom cieľové hodnoty ešte vyššie. UBS 470 dolárov, Glodman Sachs 520 dolárov, Stifel Nicolas 480 dolárov a Cowen 454 dolárov. Trinásť z dvadsaťjeden brokerov newyorskej burzy odporúča akciu kúpiť, zvyšok potom navrhuje držať s tým, že výkonnosť akcie skôr prekoná trh.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno