Väčšina akciových búrz krajín z okolia Perzského zálivu počas nedeľňajšieho obchodovania oslabovala. Trh ťahali nadol najmä akcie Saudi Aramco a bankové tituly.

Burza v Rijáde stratila dve desatiny percenta, pričom akcie Saudi Aramco oslabili o osem desatín. Ťažobný gigant zároveň informoval, že svoje finančné výsledky za celý minulý rok oznámi 16. marca. Klesali tiež saudskoarabské banky, a to v rozmedzí štyroch až siedmich desatín percenta.

O niečo viac (pol percenta) stratil hlavný index katarskej burzy. Najviac oslabili akcie ťažobnej spoločnosti Msaieed Petrochemical Holding, a to viac ako tri percentá. Bankový dom Commercial Bank stratil 1,7 percenta svojej hodnoty.

V podobnom duchu sa nedeľné obchodovanie vyvíjalo aj v Spojených arabských emirátoch. Index dubajskej burzy oslabil o šesť desatín percenta, keď najväčší prepad zaznamenala telekomunikačná spoločnosť Emirates Integrated Telecommunications, a to o 2,2 percenta. Na titule sa prejavilo zverejnenie horších než očakávaných finančných výsledkov za minulý rok. Burza v Abú Zabí naopak mierne spevnila v reakcii na pozitívne hospodárske výsledky na niektoré tamojšie spoločnosti.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno