Kupujte akcie 3M a Honeywell, hovoria experti

Nákaza nového typu koronavírusu sa presunula do Európy. Kým v Číne sa zdá byť choroba Covid-19 na ústupe, európske štáty to najhoršie zrejme ešte len čaká. Dá sa teda predpokladať, že dopyt po antivírusových respirátoroch ešte porastie.

Svetová zdravotnícka organizácia označila aktuálne šírenie nového typu koronavírusu za pandémiu. To môže byť dobrou správou pre výrobcov zdravotníckych masiek, pretože dopyt po nich sa zvýši, čo sa zrejme odrazí aj na cene akcií firiem ako 3M alebo Honeywell.

Prvá menovaná je jedným z najväčších producentov respirátorov typu N95, ktorý dokáže efektívnejšie chrániť svojho nositeľa pred mnohými typmi vírusov než obyčajné rúška. Analytici spoločnosti Melius Research dokonca nedávno zlepšili investičné odporúčania 3M na kúpiť.

Pritom ak sa pozrieme na vývoj akcií 3M za posledný mesiac, tak nie je to bohvieaký pohľad. Ich cena sa totiž v uplynulom polroku najvyššie nachádzala v januári, kedy atakovala hranicu 180 dolárov. Momentálne sa obchoduje zhruba o tridsať dolárov lacnejšie. Podľa analytikov za tým stojí horšie než očakávané výsledky za minulý rok. Podobný vývoj zaznamenali aj akcie spoločnosti Honeywell, ktoré majú prakticky rovnakú trhovú hodnôt ako 3M. Experti z Wall Street však vidí jej cieľovú cenu o štyridsať dolárov vyššie. Nasledujúce dni a týždne ukážu, či sú predpovede odborníkov správne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno