Hoci sú kryptomenové trhy momentálne pod tlakom výpredajov, zo strednodobého až dlhodobého pohľadu sú virtuálne meny o niečo atraktívnejšie.

Môže za to v poradí už piata európskej smernica proti praniu špinavých peňazí (AMLD5), ktorá atraktivitu kryptomien zvyšuje najmä u inštitucionálnych investorov. Uviedol to na londýnskej konferencii CryptoCompare šéf digitálnej sekcie Śtutgartskej burzy Ulli Spanowski. Sám bol podľa vlastných slov dopadom tejto smernice prekvapený.

„Nemyslím si, že by sa stalo niečo zásadné. Banky a ďalšie finančné inštitúcie mohli s kryptomenami obchodovať už skôr. Ale od tej doby, čo smernica nadobudla účinnosť, vidíme zvýšenie záujmu o kryptomeny od tradičných hráčov finančného trhu, „povedal Spanowski. Smernica AMLD5 po kryptomenových spoločnostiach so sídlom v Európskej únii si vyžaduje registráciu u národného regulátora a novo musí náležite informovať svojich klientov o kryptomenovom prostredí vrátane upozornenie na riziká obchodovania s týmto druhom aktív.

Niektoré kryptomenové spoločnosti smernici vyhoveli, ale je zaznamenané tiež nemálo prípadov, kedy radšej svoje sídlo presunuli do zahraničia. Typicky do daňových rajov ako Britské panenské ostrovy alebo Panama.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno