Kryptomeny využíva po celom svete okolo 425 miliónov ľudí

Kryptomeny využíva po celom svete zhruba 425 miliónov ľudí.

Kryptomeny využíva po celom svete zhruba 425 miliónov ľudí. Viac ako 88.000 ich má v kryptomenách majetok v hodnote najmenej jedného milióna dolárov a 22 ľudí v hodnote najmenej jednej miliardy dolárov. Vyplýva to z údajov poradenskej spoločnosti Henley & Partners.

Bitcoin

Najznámejšiu kryptomenu bitcoin podľa týchto údajov využíva po celom svete okolo 210 miliónov ľudí. Majetok v hodnote najmenej jedného milióna dolárov má v bitcoinoch viac ako 40.000 ľudí, bitcoinových miliardárov je však iba šesť.

Dobrá investícia

Kryptomeny už síce nezažívajú podobný boom ako v čase svojej vrcholnej popularity, zostávajú však veľmi rozšírenou investíciou, píše server CNBC. Podľa správy inštitútu CFA a organizácie FINRA investovala do kryptomien viac ako polovica Američanov vo veku od 18 do 25 rokov. Štúdia výskumného centra PEW však ukázala, že väčšina Američanov nie je presvedčená o bezpečnosti kryptomien.

Investície do kryptomien sa podľa CNBC stali veľmi populárnymi najmä v čase pandémie covidu-19. Ekonómovia a investiční poradcovia však nabádajú k opatrnosti, pretože kryptomeny sú považované za veľmi nestálu investíciu, ktorá môže rýchlo stratiť hodnotu.

zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno