Digitálne peniaze, čiže kryptomeny sú s nami už desať rokov. Doteraz mali punc ničím nespútaného slobodného sveta. Lenže podľa expertov na kryptomeny sa to má v budúcom roku zmeniť.

Vlastne to môžeme pozorovať už v posledných zhruba dvoch rokoch. Rôzne štáty si lámu hlavu s tým, ako dostať kryptomenu pod kontrolu. A tak sa snažia prichádzať s nápadmi, ako to urobiť. Krajiny ako Švajčiarsko, Japonsko, Litva, Malta alebo Mexiko prišli s tým, že na prevádzkovanie kryptomenovej burzy je potrebné mať licenciu. V podmienkach pre jej získanie je potom napríklad uvedené, že prevádzkovateľ musí ošetriť, aby burza neslúžila ako práčka špinavých peňazí.

Na druhej strane sú prípady ako Čína alebo Japonsko, ktoré reguláciu kryptomien vzali ako príležitosť na to, aby tento segment finančného trhu zatraktívnili. Na každý pád experti očakávajú, že budúci rok bude v znamení masového rozšírenia regulácie kryptomenového prostredia. „Je to definitívna istota,“ znejú ich hlasy. Avšak aj naďalej vraj vlády zostanú rozdelené v tom, ako k regulácii kryptomien pristupovať. Niektoré ju budú chápať ako nástroj pre reštrikcie, iné ako niečo, čím možno prostredie kultivovať.

 

Zdroj: CETA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno