Kryptoburza Binance predá svoje aktivity v Rusku novo vzniknutej burze CommEX

Binance, odpredaj, kryptoburza

Spoločnosť Binance, ktorá je najväčšou kryptomenovou burzou na svete, predá svoje aktivity v Rusku novo vzniknutej burze CommEX. Firma o tom dnes informovala na svojom webe. Finančné podrobnosti transakcie nezverejnila. Binancia zdôraznila, že nebude mať pravidelný podiel z tržieb CommEX a nemôže v budúcnosti kúpiť späť akcie predaného podniku.

Rychle pryč

„Pri pohľade do budúcnosti si uvedomujeme, že pôsobenie v Rusku nie je zlučiteľné so stratégiou spoločnosti Binance v oblasti dodržiavania predpisov,“ uviedol Noah Perlman, ktorý v Binance dohliada na dodržiavanie noriem. Ruskú vojnu proti Ukrajine výslovne nespomenul.

Spoločnosť Binance uviedla, že všetky aktíva jej existujúcich ruských užívateľov sú v bezpečí a že prebehne riadny proces migrácie užívateľov. Dodala, že proces odpredaja bude trvať až jeden rok.

Nově vzniklá burza

CommEX je centralizovaná kryptomenová burza, ktorá činnosť spustila v utorok. Na svojom webe uvádza, že ju zaštiťujú investori, ktorí sa zameriavajú na rizikové kryptoaktívne.

Po invázii Ruska na Ukrajinu z vlaňajšieho februára mnoho západných spoločností predalo alebo odovzdalo svoje ruské aktíva miestnym správcom, aby tak vyhoveli sankciám Západu. K ich rozhodnutiu prispeli tiež hrozby Kremľa, že aktíva v zahraničnom vlastníctve môžu byť zabavené.

zdroj: čtk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno