Hoci akciové trhy hľadajú stále pevnú pôdu pod nohami, Netflix-u prakticky celosvetová karanténa svedčí. Jeho trhová kapitalizácia sa za posledný mesiac zvýšila takmer o polovicu.

Netflix je nový Gilead, dalo by sa s ľahkou nadsádzkou povedať. Nebudeme však ďaleko od pravdy. Ak karanténne opatrenia niekomu svedčí, je to farmaceutický sektor, ktorý sa snaží vynájsť liek proti chorobe Covid-19 a vakcínu na koronavírus, a zábavný priemysel, ktorý dokáže v čase karantény priniesť ľuďom zábavu až do ich domovov.

Netflix sa pochválil, že mu za prvý tohtoročný štvrťrok pribudol viac ako dvojnásobok nových predplatiteľov. Ich celkový počet tak dosiahol 15,8 milióna. V rovnakom kvartáli minulého roka to bolo len necelých desať miliónov.

Takýto vývoj sa logicky prejavil aj na finančných výsledkoch Netflix-u. Jeho tržby v prvom štvrťroku dosiahli 5,8 miliardy dolárov, čo bolo o 1,3 miliardy viac ako pred rokom. Kvartálny zisk vzrástol z vlaňajších 344 miliónov na tohtoročných 709 miliónov dolárov. Investori sú si tohto vývoja vedomí, a tak akcie s chuťou kupujú. Za posledný mesiac tak posilnili bezmála o polovicu, na viac ako 430 dolárov.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno