Približne 500 miliárd dolárov je hodnota ďalšieho stimulačného balíčka, ktorý čaká na schválenie americkým Kongresom. A keďže sa očakáva, že zákonodarcovia ho hladko schvália, akcie na Wall Street počas stredajšieho obchodovania posilňovali.

Pol biliónový stimulačný balíček je určený predovšetkým na podporu malých a stredných podnikateľov, ktorí sa kvôli koronavírusovej pandémii dostali do problémov. Už skôr mu dal zelenú Senát, keď vo štvrtok hlasoval v Snemovni reprezentantov.

Dow Jonesov index pridal 2 %, index S&P 500 2,3 % a technologický Nasdaq bezmála 3 %. Kľúčový S&P 500 je však stále približne sedemnásť percent pod februárovou úrovňou, kedy lámal historické rekordy.

Podľa analytikov bude rovnako veľmi zaujímavá nadchádzajúca výsledková sezóna, kedy jednotlivé spoločnosti budú zverejňovať svoje finančné ukazovatele za prvý tohtoročný kvartál. Bude sa ukazovať nielen to, ako na jednotlivé spoločnosti dopadla koronavírusová pandémia, ale aj sila jednotlivých firiem a schopnosť situáciu ustáť. Avšak aj v koronavírusovej kríze majú niektoré spoločnosti dôvod na optimizmus. Ako napríklad tie z farmaceutického sektora alebo sektora služieb, ktoré využívajú online technológie.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno