Štvrtkové obchodovanie Bitcoinu ukázalo, že na kryptomenovom trhu začína pomaly prevládať býčia nálada. Potvrdzuje to rýchlejší rast ceny časovo vzdialenejších futures.

Jav, ktorý sa označuje ako Contango, dáva nádej, že hodnota Bitcoinu v budúcnosti porastie. Signalizujú to bitcoinové futures, ktorých cena pre neskorší termín dodania je vyššia ako u futures s kratším termínom. Takáto situácia vzniká vtedy, keď investori veria v budúcej silný rast podkladového aktíva, v tomto prípade Bitcoinu.

Samotný Bitcoin na spotovom trhu od utorka posilnil o tisíc dolárov, keď prekročil hranicu 7600 USD. Od konca marca je vyššie skoro o dvetisíc dolárov, čo predstavuje prírastok okolo tridsiatich percent. Najstaršej kryptomene však k pokoreniu tohtoročného cenového rekordu stále chýba ešte približne 2700 dolárov. Táto méta sa ale nezdá byť neprekonateľná. Už za niekoľko málo týždňov totiž Bitcoin čaká takzvané polenie, čo povedie k poklesu tempa ťažby kryptomeny na polovicu. Po takejto udalosti cena Bitcoinu obyčajne prudko vzrastie. Tohtoročné polenie, ku ktorému dochádza raz za štyri roky, by tak nemalo byť výnimkou.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno