Japonsko hľadá lokality pre 45 gigawattov veterných fariem. Vyberie si z desiatky najlepších

Japonsko otvorilo tender na vybudovanie veternej farmy v lokalite Akita na severe krajiny. Ide o jednu z desiatich oblastí, ktoré si japonská vláda vytipovala pre rozvoj veternej energetiky. Do konca dekády má na ostrovoch vyrásť 10 gigawattov inštalovanej kapacity.

japonsko

Do roku 2040 je však plán japonského ministerstva priemyslu ešte ambicióznejší: 30 až 45 gigawattov inštalovanej veternej kapacity. Ministerstvo chce vybrať lokality pre budovanie veterných fariem tak, aby sa inštalovaná kapacita zvyšovala najmenej o jeden gigawatt ročne. Teraz úrad otvoril aukciu pre obsadenie oblasti Akita na severe krajiny.

Oproti pôvodným plánom bola aukcia spustená neskôr, a to kvôli pandémii koronavírusu. „Príprava trvala dlhší čas, pretože sme potrebovali hovoriť so zástupcami miestnej samosprávy, ale aj potenciálnymi investormi, ktorí by mohli byť do projektu zainteresovaní,“ uviedlo japonské ministerstvo hospodárstva podľa agentúry Reuters.

Medzi ďalšie oblasti, kde by mohli veterné farmy vyrásť, patria tri, ktoré sa nachádzajú v Japonskom mori, a jedna v Tichom oceáne. Ministerstvo už skôr vybralo konzorcium firiem, ktoré budujú skoro 17gigawattovú veternú farmu blízkosti Nagasaki.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno