Indické akcie potiahli burzy v regióne. Čína a Hongkong v polovici týždňa oslabili

Akcie na burze v Bombaji pridali v polovici týždňa 0,19 percenta. Darilo sa najmä automobilkám a telekomunikáciám. Čínske a hongkonské akcie naopak zaznamenali pomerne silný prepad.

Indie, indická vlajka

Indickým akciám pomohli správy o zvažované vládnej podpore automobilovému sektoru aj nadväzujúcim odvetvím. Hoci súhrnný index bombajskej burzy pridal len 0,19 percenta, automobilový segment posilnil skoro o pol percenta.

Spevňovali tiež telekomunikačné tituly na čele s indickým Vodafonom (pridal tri percentá). Akcie konkurenčného operátora Bharti Airtel potom rástli o 1,4 percenta. Posilnili aj akcie ťažobných spoločností alebo titulov zábavného priemyslu.

Burza v Šanghaji naopak v polovici týždňa klesla. Súhrnný index o 0,2, hlavný CSI300 o 1 percento. Investori zareagovali na slabé dáta z priemyslu a maloobchodu. A tiež očakávania analytikov naznačujú, že pomalé oživovanie v oboch sektoroch bude pokračovať.

Hongkonské akcie boli tlačené nadol najmä technologickými tituly a spoločnosťami, ktoré podnikajú v oblasti hazardu. Index Hang Seng prepadol o výrazných 1,8 percenta, technologický subindex stratil dokonca 3,1 percenta.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno