Akcie britskej ťažobnej spoločnosti počas posledných troch obchodných dní posilnili o viac ako polovicu. V pondelok patrili medzi desať najvýkonnejších titulov na európskych trhoch.

Hoci sa cena ropy výraznejšie neodlepila od tridsaťdolárovej úrovne, optimizmus na trhu s čiernym zlatom zjavne rastie. Môžu to potvrdiť majitelia akcií britskej ťažobnej spoločnosti Tullow Oil. Ich imanie vložené do tejto firmy sa totiž od piatku zväčšilo o viac ako päťdesiat percent.

Príčina je jednoduchá. V priebehu minulého týždňa totiž vyšlo najavo, že skupina krajín OPEC + môže dospieť k dohode o obmedzení ťažbu ropy tak, aby sa jej cena výrazne zdvihla. Vo vzduchu tým pádom tiež visí nádej na ukončenie ropnej cenovej vojny medzi Ruskom a Saudskou Arábiou, ktorá vzplanula približne pred mesiacom.

Spoločnosť Tullow Oil tiež oznámila, že momentálne disponuje finančnou rezervou v objeme okolo 700 miliónov dolárov a chce pokračovať v znižovaní nákladov, k čomu ju donútila pandémia koronavírusu. Pre tento rok firma plánuje kapitálové výdavky vo výške 300 miliónov dolárov, čo je o päťdesiat miliónov menej, než bol pôvodný plán. Úspory sa teda prejavili aj tu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno