Bank of China bude nepochybne ďalej presadzovať ďalšie kroky na zavedenie Národnej digitálnej meny, stojí v najnovšom uverejnení činskej centrálnej banky.

Bližší termín pred spustením digitálneho jüanu však čínska centrálna banka neoznámila. Národnú digitálnu menu však zaradila ako jednu z najvyšších priorít pre tento rok. Avšak vzhľadom na to, že Bank of China zavedenie digitálneho jüanu v minulosti sľubovala už niekoľkokrát, nie je vôbec jasné, na koľko sa dá na aktuálne vyhlásenie spoľahnúť.

Už v roku 2018 banka totiž uviedla, že celý projekt posunie do fázy, ktorej bude predchádzať samotnému spusteniu. VLAN potom sľúbila, že tento proces urýchli a prispôsobí aktuálnym trendom v kryptomenovom prostredí. Pritom práve súčasná koronavírusová pandémia je ideálna príležitosť na spustanie podobných projektov.

Banka pre Medzinárodné zúčtovanie (BIS) totiž nedávno uviedla, že šírenie nákazy po celom svete môže viesť k masívnemu juankryptomien. Jednak kvôli obavám samotných obyvateľov používať hotovosť ako potenciálny zdroj nákazy, jednak kvôli faktickému prechodu ekonomického života do online prostredia. Je teda možné, že tentoraz Bank of China už dodrží svoje vyhlásenia.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno