Podľa vyjadrenia fínskej spoločnosti, hodnota podobných dodávok zvyčajne presahuje hodnotu 100 miliónov eur. Objednávka bola podaná v štvrtom štvrťroku 2020 s tým, že spoločnosť Metso Outotec bola už v júni oslovená, aby do Ruska dodala dve iné zariadenia v hodnote 23 miliónov eur pre ten istý koncentrátor medi.

Celá prevádzka bude pozostávať zo štyroch liniek s celkovou kapacitou pre spracovanie najmenej 80 miliónov ton medenej rudy ročne. Metso Outotec dodá objednané zariadenia počas rokov 2022 a 2023. „Sme mimoriadne potešení, že sme v tejto súťaži uspeli. Zariadenie, ktoré dodáme, nášmu klientovi umožní získavať meď, ale aj pridanú hodnotu ekologicky šetrným spôsobom,uviedol v tlačovom vyhlásení Stephan Kirsch, šéf biznisu získavania nerastných surovín v spoločnosti Metso Outotec.

Nepôjde o prvú fínsku dodávku tohto typu do Ruska. Meto Outotec už skôr získalo zákazku na technológiu na spracovanie zinku, ktorú dodá do čeljabinského regiónu. Hodnota tejto zákazky taktiež dosiahne zhruba 100 miliónov eur.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno