Zdá sa, že spanilú jazdu len tak niečo nezastaví. Najstaršia a najpopulárnejšia kryptomena sveta sa približuje k ďalšej psychologickej hranici 30 tisíc dolárov. V stredu jej k prekonaniu chýbalo necelých 1200 dolárov, keď počas 24 hodín spevnila o viac ako šesť percent.

Investori pritom v predchádzajúcich troch dňoch vyberali zisky a poslali Bitcoin z viac ako 27-tisíc k 26 tisícom dolárov. V stredu v noci stredoeurópskeho času ale nastal obrat a Bitcoin začal mohutne rásť. Za celý rok 2020 najpopulárnejšia kryptomena posilnila asi o 300 percent. Pre porovnanie, zlato spevnilo o necelú štvrtinu, hlavný index newyorskej burzy S&P 500 len asi o pätnásť percent.

Otázkou je, ako dlho a ako rýchlo môže Bitcoin ešte posilňovať. Je potrebné si uvedomiť, že v súčasnosti do značnej miery ťaží z mimoriadne uvoľnenej menovej politiky americkej centrálnej banky a tiež z toho, že akcie už neponúkajú taký rastový potenciál. Dá sa teda predpokladať, že akonáhle pominie podpora zo strany centrálnych bánk, rast Bitcoinu spomalí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno