Facebook ako najpoužívanejšia sociálna sieť súčasnosti oslovuje rôzne vekové kategórie. Široký záber im umožňuje aj platforma Instagram, s ktorou je Facebook prepojený.

Spoločnosť Raymond James dal Facebooku výslednú cenu 270 USD za akciu, naskytuje sa tu možné zhodnotenie aj o 36,9 USD – 15 percentné. Taktiež spoločnosť Edward Jones doporučuje kúpu akcií podľa portálu finwiz.com.

Od najväčšieho indického predajcu potravín Reliance Facebook odkúpil 9,99% podiel. Amazon má tak v regióne mohutnú konkurenciu. Facebook vstupuje na jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich trhov na svete.

Kvôli nebezpečiu na internete (hlavne pre mladistvých) sa Facebook uchýlil k upgradu zabezpečenia užívateľských účtov primárne v aplikácii Messenger. Naviac sa ani pri pandémii nezhoršilo postavenie sociálnej siete Instagram, udáva Yahoo Finance.

Distribúcia reklám a veľmi účinné algoritmy dávajú Facebooku veľkú výhodu. V súčasnosti sa stále snažia vylepšovať kybernetickú bezpečnosť vo virtuálnom priestore. “Keď prechádzame na šifrovanie typu end-to-end, investujeme do nástrojov na ochranu súkromia, ako je tento, aby sme ľuďom zaistili bezpečie bez prístupu k obsahu správ,” uvádza vo svojom prehlásení Facebook. “Tieto bezpečnostné typy sme vyvinuli pomocou strojového učenia, ktoré sa zameriava na behaviorálne signály ako dospelý, ktorý odosiela veľké množstvo požiadavkov priateľom alebo správy ľuďom mladším ako 18 rokov.”

Facebook sa týmito krokmi zbavuje statusu obyčajnej sociálnej siete na chatovanie a zdieľanie fotiek.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno