Najstarší index burzy na Wall Street sa prvýkrát od marca dostal nad hranicu 25-tisíc bodov. Nahor ho ťahal mimo iného optimizmus spôsobený ohlásením ďalšieho pokroku vo vývoji vakcíny proti koronavírusu.

Americké akcie počas utorkového obchodovania výrazne posilnili. Dow Jones index prvýkrát po výpredajoch spôsobených obavami z následkov koronavirusovej pandémie prekročil hranicu 25 tisíc bodov. Len v utorok tak pridal viac ako dve percentá. Pod 25 tisíckami bodov sa Dow Jonesov index nachádzal naposledy na konci minulého mája.

O viac ako jedno percento spevnil aj index S&P 500, a pokoril tak hranicu troch tisíc bodov. Pod tromi tisíckami bodmi bol naposledy vlani v októbri. Akcie ťahal nahor najmä optimizmus súvisiaci s ďalším možným pokrokom vo vývoji vakcíny proti vírusu SARS-CoV-2. Farmaceutická spoločnosť Novavax totiž ohlásila začatie testovanie kandidáta na vakcínu na dobrovoľníkoch v Austrálii. Ide o prvý z troch fáz klinických testov a výsledky by mali byť známe v júli. Skoré začatie testovanie ohlásila tiež farmaceutická spoločnosť Merck. Tá má na vakcínu hneď dve želiezka v ohni.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno