Ázijské, európske a americké akcie počas utorkovej seansy spevnili s tým, ako sa znížili prírastky novo nakazených novým typom koronavírusu.

Zdá sa, že šírenie koronavírusu COVID-19 pomaly, ale iste slabne, a do sveta sa šíri optimizmus. Aspoň tomu nasvedčuje vývoj na akciových trhoch vo významných finančných centrách. Akcie posilňujú dokonca aj v Číne. Šanghajská burza počas utorkového obchodovania posilnila o štyri desatiny percenta. Väčšina búrz v okolitých krajinách aj zaznamenala prírastky hodnoty svojich ,,blue-chips.‘‘

Podobný vývoj nastal aj v Európe. Európsky akciový index STOXX 600 pridal sedem desatín percenta a v utorok zakončil na najvyššej hodnote vo svojej doterajšej histórii. Frankfurtský DAX spevnil o celé percento, keď ho nahor ťahali akcie Deutsche Telekom, ktorých cena vzrástla o štyri percentá. O sedem desatín percenta spevnila tiež burza v Londýne.

Ázijský a európsky optimizmus sa následne preniesol aj do Spojených štátov. Tamojší Nasdaq Composite síce v utorok vzrástol len o desatinu percenta (oproti pondelku), avšak aj tak sa dostal na svoje historicky najvyššie úrovne. Podobne sa vyvíjal aj index S&P 500, iba Dow Jones stagnoval a utorkovú seansu zakončil tesne pod hranicou tridsať tisíc bodov.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno