Digitalizácia amerického dolára len tak nepríde

Mena najsilnejšej ekonomiky sveta sa v najbližších piatich rokoch digitalizácie nedočká. Tento krok nemá podporu u vplyvných politikov ani centrálnych bankárov.

Hoci sa v posledných týždňoch medzi významnými americkými politikmi a finančníkmi hovorí o možnosti digitalizácie dolára a jeho pripojení na blockchain, takáto varianta je zatiaľ veľmi málo pravdepodobná. Tí najvplyvnejší totiž dali opäť najavo, že nič také prinajmenšom v najbližšej budúcnosti neplánujú. Digitalizáciu dolára spoločne odmietli americký minister financií Steven Mnuchin a šéf Fedu – americkej centrálnej banky – Jerome Powell.

„Powell a ja sme o tom dlho debatovali a zhodli sme sa, že v blízkej budúcnosti, teda v nasledujúcich piatich rokoch, nevidíme žiadnu potrebu, aby Federálny rezervný systém vydával svoju digitálnu menu,“ uviedol Mnuchin. Takýto postoj nie je nijako prekvapivý. Šéf americkej štátnej pokladnice potvrdil svoj dlhodobý názor na kryptomeny ako také, ku ktorým je značne skeptický. „Môžem vás uistiť, že v žiadnom prípade nebudete svoje úspory ukladať do bitcoinu,“ povedal Mnuchin tento rok v júli. Minister financií tiež zdôraznil, že americké úrady pracujú na zjednocovaní postupu v otázkach regulácie kryptomien.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno