Hlavný akciový index na burze v Šanghaji v stredu posilnil o 1,7 percenta a zakončil tak obchodovanie najvyššie od februára 2018. Index CSI300, ktorý zahŕňa najhodnotnejšie tituly šanghajskej burzy sa potom ocitol na najvyššej úrovni od júna 2015, keď pridal 1,6 percenta. Užší index mapujúci vývoj akcií firiem finančného trhu v polovici týždňa poskočil dokonca o 2,6 percenta.

O niečo menšia burza v Šen-čene spevnila dokonca o 1,9 percenta s tým, že najviac rástli akcie start-upových spoločností. Ich index ChiNext Composiet totiž pridal 2,3 percenta, a vyšplhal na najvyššiu úroveň za posledných takmer päť rokov. Na oboch burzách sa rastová šnúra predĺžila na sedem dní.

Akcie v Šanghaji za doterajší priebeh tohto roka spevnil o 11,6 percenta a blue chips dokonca o 16,5 percent. Len za posledný mesiac akcie posilnili o takmer štrnásť percent. Optimizmus na čínskych trhoch pomáha tiež burze v Hongkongu. Tamojší index Hang Seng síce v stredu vyrástol len o 0,6 percenta, je ale na najvyšších úrovniach za posledné štyri mesiace.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno