Jumia zaisťuje od roku 2012 platformu pre elektronické obchodovanie v Afrike a pomáha prepájať tisícky spotrebiteľov a predajcov. Uľahčuje platby online transakcií pomocou systému Jumia a vďaka Jumia Logistic umožňuje dodávať milióny balíkov v rámci celej siete miestnych partnerov. Spoločnosť momentálne zaznamenáva nadpriemerné výsledky. Za obdobie od 29.6.2020 do 6.7.2020 vzrástla cena akcií Jumia z 5.18 na 5.63 USD.

Výhodou služieb spoločnosti Jumia je možnosť platiť za produkty nízke ceny a vďaka elektronickému obchodu prepája predajcu a kupujúceho z rôznych častí regiónu. Elektronické obchodovanie narastá na dôležitosti a predstavuje pracovné príležitosti pre novú generáciu a možnosti rastu malých a stredných podnikov.

Podľa slov Sacha Poignonnec a Jeremy Hodara, generálnych riaditeľov spoločnosti Jumia, prichádza udalosť, ktorá sa koná k výročiu spoločnosti „ v náväznosti na niekoľko akcií podniknutých v rámci boja proti COVID-19, ktoré pomáhajú zákazníkom bezpečne pristupovať k tovaru a službám za najlepšie možné ceny“. Akcia by rovnako tak mala podporiť miestnych afrických predajcov a logistických partnerov využívajúcich platformu Jumia.

Ďalšími z predpokladov pre rast príjmov spoločnosti Jumia je plánované prepojenie 16 afrických krajín s Európou a Stredným východom, ktoré bude pravdepodobne zahájené už v roku 2023 alebo 2024. Africké krajiny by mal prepájať podmorský internetový kábel o dĺžke 23 000 kilometrov s názvom 2Africa, ktorý zaistí technologický gigant Facebook v spojení s poprednými telekomunikačnými spoločnosťami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno