Filipínsky regulátor varuje pred neautorizovanými obchodníkmi s kryptomenami

Filipínska komisia pre cenné papiere vydala varovanie pred investovaním do kryptomien za pomoci neautorizovaných sprostredkovateľov. Podvodníkom navyše hrozí vysoká peňažná sankcia alebo trest odňatia slobody až na 21 rokov.

kryptomeny, kryptomena
kryptomeny, kryptomena

Komisia pre cenné papiere dokonca varovala pred troma projektmi, ktoré podľa nej vytvára sieť podvodných obchodov s kryptomenami, ktoré pripomínajú takzvané Ponziho schémy, ktoré sú známe aj ako „lietadlo“. To znamená, že investície sa fakticky zhodnocujú až po tom, čo sa do celého kolobehu zapoja ďalší ľudia a vložia svoje peniaze. Potenciálni investori sa tak majú vyhýbať projektom Forsage, RCashOnline, The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines.

Každému, kto by týmto spoločnostiam pomáhal, či už ide o individuálnych obchodníkov, brokerov alebo dílerov, hrozí vysoký peňažný trest alebo trest odňatia slobody až na 21 rokov. Komisia pre cenné papiere tiež uviedla, že Forsage a RCashOnline navyše ani nedisponujú potrebnými licenciami, aby vôbec od investorov mohli prijímať vklady určené na nákup kryptomien alebo investícii do iných finančných aktív vrátane bežných cenných papierov.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno