Čínska spoločnosť, ktorá boduje

Rok 2020 bol náročným obdobím pre čínske akcie na americkom trhu.

JD.com, Inc. (JD)

  • JD má stanovenú cieľovú cenu svojich akcií na 140 USD (tipranks.com)
  • 13 z 15 opýtaných analytikov tipranks pridáva hodnotenie BUY pre akcie JD (tipranks.com)
  • Barclays pridáva hodnotenie Overweight k akciám JD (finviz.com)
  • Berstein pridáva hodnotenie Outperform k akciám JD (finviz.com)
  • Počas tohto roka akcie JD dosiahli skokového nárastu o 131%. (Fool.com)

Rok 2020 bol náročným obdobím pre čínske akcie na americkom trhu. Tento rok totiž nebol len o vypuknutí celosvetovej pandémie COVID-19, ale aj o pokračujúcej obchodnej vojne, ktorá predstavuje hrozbu možného vyradenia čínskych spoločností z amerických búrz. Všetky tieto problémy napriek tomu nezabránili spoločnosti JD.com (NASDAQ: JD), poprednej čínskej spoločnosti obchodujúcej v oblasti elektronického obchodovania, v tom, aby v roku 2020 dosiahla skokového nárastu ceny svojich akcií o 131%.

Hoci sa nájde mnoho faktorov, ktoré by vysvetľovali túto situáciu, za spomenutie stoja predovšetkým dva:

Po prvé, JD exceloval počas pandémie COVID-19. Čisté tržby vzrástli o 28 % vďaka vyššiemu výkonu v oblasti výnosov z produktov (o 27%) a výnosov zo služieb (o 34%). Čo je naozaj pôsobivé je fakt, že prevádzkový príjem sa viac ako zdvojnásobil. Vďaka tomu firma dosiahla 1 miliardu USD. A to aj napriek pozadiu rastu príjmov a vyšších marží. Keďže JD rozdeľuje svoje fixné náklady medzi väčší objem predaja, dochádza k nižším fixným nákladom na jednotku predaja.

Po druhé, JD plánuje v blízkej budúcnosti primárnu verejnú ponuku svojich obchodných jednotiek JD Digits, JD Logistics a JD Health, čo by pomohlo ďalšiemu rastu cien akcií spoločnosti.

Historicky, spoločnosť JD už preukázala svoju schopnosť rastu vo vysokom tempe – tržby vzrástli medzi rokmi 2015 a 2019 o 219 % vďaka rozšíreniu svojho podnikania v oblasti elektronického obchodovania a inkubáciou nových podnikov.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno