Domů Kryptomeny Americký miliardár hovorí, že Bitcoin môže byť výhodnejšou investíciou ako zlato

Americký miliardár hovorí, že Bitcoin môže byť výhodnejšou investíciou ako zlato

Pokiaľ si zlato povedie dobre, Bitcoin si pravdepodobne povedie ešte lepšie. Americký miliardár Stanley Druckenmiller zmenil názor na Bitcoin a povedal, že má dobrý potenciál uchovávať hodnotu pre budúce generácie.

1
bitcoin
bitcoin

Druckenmiller v rozhovore pre americkú televíznu stanicu CNBC priznal, že skôr mal oveľa väčšiu časť svojho investičného portfólia umiestnenú práve v zlate ako v kryptomenách. Avšak vraj už pred časom nakúpil „aspoň nejaký Bitcoin“, nešpecifikoval však, aké veľké množstvo. „Bitcoin sa môže stať aktívom, ktoré bude veľmi príťažlivé, pretože dokáže dobre uchovávať hodnotu do budúcnosti,“ dodal Druckenmiller.

Podľa neho má príťažlivosť pre mileniálov, aj pre starú investorskú školu. „S postupujúcim časom si Bitcoin získava stále väčšiu stabilitu a meno dobrej značky,“ povedal miliardár a investor. Hoci sa k Bitcoinu stavia kladne, stále vraj vlastní obrovské množstvo zlata. „Ak sa zlatu bude dariť dobre, Bitcoinu sa bude pravdepodobne dariť oveľa lepšie. Je skladnejší a oveľa viac likvidný a má tiež viac priaznivcov, „doplnil miliardár.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno