Číňania investujú štvrť miliardy dolárov do projektu na produkciu niklu v Indonézii

Čínska spoločnosť Chengtun Mining Group oznámila, že investuje do projektu na produkciu niklu v Indonézii. Kov je dôležitým komponentom na výrobu batérií pre pohon elektromobilov.

nikl, těžba

Celková výška čínskej investície do spoločného projektu v Indonézii by mala dosiahnuť 245 miliónov dolárov. Čínska ťažobná spoločnosť by potom v joint-venture mala získať 70-percentný podiel. Zvyšných 30 percent bude v rukách singapurskej spoločnosti Extension Investment Pte, ktorá do spoločného podniku vloží ďalších 105 miliónov dolárov.

Ročná kapacita projektu s názvom PT ChengMach Nickel má dosiahnuť až 40 tisíc ton niklu. Pôjde už o druhý podnik, na ktorom sa čínska ťažobná spoločnosť Chengtun Mining Group v Indonézii podieľa. A podobne ako ten prvý sa bude nachádzať v oblasti Weda Bay na ostrove Halmahera, čo je siedmy najväčší indonézsky ostrov s rozlohou necelých 18-tisíc kilometrov štvorcových.

Investície do projektov na ťažbu a spracovanie niklu v Indonézii naberajú medzi čínskymi investormi na popularite. Nikel je totiž jeden z dôležitých kovov, ktorý sa používa na výrobu batérií pre elektromobily.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno