Bitcoin má za sebou divoký víkend. Stratil pätinu hodnoty, aby následne zmazal svoje straty

Obavy zo spomalenia globálnej ekonomiky a tiež vyberanie ziskov. To boli podľa analytikov hlavné dôvody víkendového prepadu ceny Bitcoinu v jednej chvíli až o viac ako 20 percent. V nedeľu ale už Bitcoin opäť atakoval úroveň 50-tisíc dolárov.

Bitcoin, kryptomeny

Kto si stihol zaobstarať Bitcoin ešte počas piatku, v sobotu ráno (stredoeurópskeho štandardného času) musel zažiť nemilé prebudenie. Najpopulárnejšie kryptomena totiž počas niekoľkých hodín zlacnila o viac ako 10-tisíc dolárov a stratila 18 percent svojej hodnoty. V jednej chvíli sa prepadla až o 22 percent a len dvetisíc dolárov chýbali na to, aby klesla pod 40 tisíc.

Dôvodom boli obavy investorov zo spomalenia oživenia globálnej ekonomiky kvôli šíreniu varianty Omikron vírusu SARS-CoV-2, ale aj vyberanie ziskov. Počas soboty sa ale Bitcoin zo svojho pádu začínal spamätávať a v nedeľu sa obchodoval okolo 49,5 tisíc dolárov. K pôvodným úrovniam však Bitcoinu chýba stále asi sedemtisíc dolárov.

Podľa niektorých expertov sa tak počas víkendu naskytla pomerne solídna príležitosť na nákup, pretože z dlhodobého hľadiska Bitcoin bude pravdepodobne silnieť. Nákup Bitcoinu oznámil aj napríklad salvadorský prezident Nayib Bukele, ktorého krajina kryptomenu uznáva ako oficiálne platidlo.

1 komentář

  1. […] Bitcoin len od štvrtka stratil viac ako pätinu svojej hodnoty, keď oslabil z viac ako 43-tisíc dolárov na 35-tisíc. V noci na nedeľu dokonca klesol pod túto psychologickú hranicu, na ktorej sa obchodoval naposledy koncom júla 2021. Od minuloročného novembra však Bitcoin prišiel asi o polovicu svojej ceny a z kryptomenového trhu kvôli výpredajom zmizol asi bilión dolárov. Z toho väčšina pripadá práve na Bitcoin. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno