Ústup epidémie nového typu koronavírusu v Ázii viedol k tomu, že Čína postupne otvára svoje športoviská. Návrat Číňanov k pohybu sa prejavil v raste predajov výrobcu športového oblečenia Nike.

Akcie tejto americkej spoločnosti vďaka tomu počas stredy spevnili o osem percent. Najmenej sedem brokerov vidí vývoj ikonickej americkej značky pozitívne a niektorí dokonca zvýšili cieľovú cenu akcie spoločnosti Nike na 95 dolárov. Tie sa momentálne obchodujú okolo osemdesiat dolárov, cieľová cena je tak o takmer pätinu vyššia ako je aktuálna cena akcií.

Trhová hodnota Nike pritom od začiatku roka klesla o necelých tridsať percent, prevažne kvôli obavám z dopadov pandémie koronavírusu. Kvôli šíreniu nákazy takisto došlo k odloženiu alebo zrušeniu mnohých vrcholných športových podnikov, čo sa aj na hospodárenie firmy prejavilo negatívne.

V utorok však Nike prišla s oznámením, že jej on-line biznis v Číne vzrástol dvojciferným tempom a situácia sa tam pomaly dostáva do normálu. „Nike oznámila, že jej obrat z celkového predaja v Číne vo februári klesol len o štyri percentá, čo ukazuje na jej schopnosť sa s globálnou situáciou vysporiadať so cťou,“ uviedol John Kernan, analytik americkej investičnej banky Cowen. Analytici tiež verí, že vďaka čínskemu oživeniu Nike dokáže lepšie zvládnuť očakávaný pokles obratu v Európe a USA.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno