Zdá sa, že sa trhy s digitálnymi menami oklepali a našli pevnú pôdu pod nohami. Stačilo jedno vyhlásenie Fedu o chystanej doteraz nevídané menovej expanzii.

Trhová kapitalizácia globálneho kryptomenového trhu vzrástla počas posledných 24 hodín o štrnásť miliárd dolárov. Súčasná hodnota digitálnych peňazí vzrástol na viac ako 180 miliárd dolárov, čo je suma, ktorá sa len tesne nachádza pod hodnotou hrubého domáceho produktu Slovenskej republiky. Najviac k tomuto nárastu prispel Bitcoin.

Pritom ešte v prvej polovici marca došlo doslova k masakru kryptomien, keďže hodnota ich trhovej kapitalizácie klesla takmer o polovicu na približne deväťdesiat miliárd dolárov. Dnes je však všetko zabudnuté a digitálne peniaze sa vracajú späť na dobyté méty. Za nevídanou rally zrejme stojí vyhlásenie amerického Fedu, ktorý je pripravený podporiť americkú ekonomiku ako nikdy v histórii.

Podľa analytikov môžu kryptomeny využiť súčasnú koronavírusovú krízu k tomu, aby doslova zažiarili. V porovnaní s bežnými peniazmi majú rad výhod, vrátane toho, že ich ťažba je de facto daná vopred, čo samo o sebe dáva prísľub dobrej ochrany pred infláciou. Bitcoin navyše už za približne dva mesiace čaká polenie, čo povedie k ďalšiemu spomaleniu jeho ťažby. Pri aktuálne vypätom dopyte sa tak dá očakávať ešte väčší nárast trhovej kapitalizácie virtuálnych mien.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno