Približne osemdesiat percent výrobných kapacít čínskych štátom vlastnených podnikoch obnovilo svoju prevádzku po vynútene predĺženom voľne v dôsledku vypuknutia epidémie koronavírusu. Akciové trhy nielen v Číne zareagovali oživením.

Lenže práve čínske burzy svoj počiatočný rast neudržali a stredajšie obchodovanie zakončili miernym poklesom, keď postupne zmazali z rána nadobudnuté zisky. Šanghajská burza uzavrela o tri desatiny percenta nižšie, Šen-čen dokonca stratil šesť desatín percenta.

Hongkonský index Hang Seng naopak takmer pol percenta pridal, hoci Hong Kong ohlásil už druhú obeť koronavírusu, respektíve celkovo šieste úmrtie mimo pevninské územie Číny. Nahor zamierili aj akcie v Tokiu. Tamojší index Nikkei posilnil o deväť desatín percenta. K rastu tokijskej burzy pomohli dáta o januárovej bilancii zahraničného obchodu. Japonský export klesol výrazne menej, než sa očakávalo.

Na rastovej vlne sa zviezli aj akciové trhy v Soule, Singapure, Manile alebo Jakarte. Z významných búrz juhovýchodnej Ázie oslabil iba Bangkok a Hočiminovo Mesto. Ďalší vývoj bude stále ovplyvnený správami o aktuálnej situácii epidémie koronavírusu. Dá sa ale predpokladať, že začne prevažovať vplyv ekonomických noviniek.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno