Britská libra mierne posilnila voči euru

posilnenie britskej libry
Libra v poslednom období zaznamenala niekoľko výkyvov v dôsledku neistoty spojenej s brexitom a pandémie covid-19. Počas štvrtkového obchodovania posilnila voči euru. Dôvodom boli obavy z príchodu druhej vlny nákazy, ale aj najnovší vývoj rokovaní o usporiadaní budúcich vzťahov medzi Spojeným kráľovstvom a Európskou úniou. Vývoj rokovaní medzi Spojeným kráľovstvom a Európskou úniou zostáva aj v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch kľúčovým faktorom vývoja kurzu libry.

Investori dávali prednosť iným menám ako euru

Podľa analytikov sa štvrtkové obchodovanie s librou nenieslo v znamení nejakého zrejmého trendu. Libra skôr posilnila preto, že investori dávali prednosť iným menám ako euru. Euro poslalo nižšie oslabenie európskych akcií, a tak libra mohla voči nemu veselo posilňovať. Získala ale len dve desatiny percenta. Za jedno euro tak bolo možné získať 90,42 pencí, čo je o 0,41 pence viac ako v stredu. Libra sa tak voči euru dostala na najvyššiu úroveň za týždeň. Britská mena posilnila aj voči americkému dolárov, avšak len o desatinu percentuálneho bodu.

Libra - obchodovanie

Pohne sa rokovanie z miesta?

Na euro-librovom trhu sa podpísalo okrem iného to, že niektoré aktíva denominované v eurách, boli trhom vyhodnotená ako rizikovejšie. A to vrátane talianskych dlhopisov, ktorých trhová hodnota klesla, pretože Európska centrálna banka sa bráni nemeckému súdnemu rozhodnutiu, týkajúcemu sa možnej nezákonnosti opatrení, v dôsledku ktorého ECB chce tlačiť peniaze, ak je to pre ekonomiku potrebné. Do istej miery libru nahor tiahla aj nádej, že by sa rokovania o budúcich vzťahoch s EÚ mohli v blízkej dobe pohnúť z miesta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno