Bitcoin získal oporu na 35tisíc dolárov. Bude v najbližších týždňoch stúpať?

Najstaršia a najrozšírenejšia kryptomena Bitcoin sa v posledných týždňoch ocitla pod predajným tlakom. Zo svojich závratných výšin okolo necelých 70-tisíc dolárov klesla asi na polovičnú úroveň. Napriek tomu, že je teraz stabilizovaná, nie je isté, ako dlho Bitcoin v pokoji vydrží.

Najstaršia a najrozšírenejšia kryptomena Bitcoin sa v posledných týždňoch ocitla pod predajným tlakom.

Bitcoin v uplynulom týždni zastavil svoj pád tesne nad hranicou 33-tisíc dolárov. Od utorka sa potom už stabilne držal nad 35 tisícmi. Jeho hodnota sa dokonca v jednej chvíli dostala aj nad 38-tisíc, avšak 40-tisícová hranica zatiaľ na dohľad nie je.

Podľa odborníkov na trhu s kryptomenami teraz prevláda neutrálna až ľahko medvedia nálada, kedy sa zdá, že dočasný cenový strop v prípade Bitcoinu leží niekde medzi 40 a 43 tisícmi dolárov. Zdá sa, že nie je dôvod na cenový pohyb ani jedným, ani druhým smerom. Zasadnutie Výboru pre operácie na voľnom trhu pri americkej centrálnej banke Fed tiež žiadne prekvapenie neprinieslo.

Bitcoin a zrejme aj ďalšie kryptomeny sa tak v najbližších týždňoch pravdepodobne budú pohybovať takzvane do strany, teda ich hodnota nezaznamená väčšie výkyvy. Do hry síce môže prehovoriť vývoj na rusko-ukrajinskej hranici, keď eskalácia napätia prinesie na trh nervozitu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno