Akcie v Hongkongu a Tokiu citeľne posilnili. Pomohlo vyjadrenie japonského premiéra

Hongkonský index Hang Seng aj tokijský Nikkei pridali v posledný januárový obchodný deň cez jedno percento. V Hongkongu sa darilo predovšetkým technologickému segmentu, ktorý napriek tomu za celý január zostal 4,5 percenta v mínuse.

Hongkonský index Hang Seng aj tokijský Nikkei pridali v posledný januárový obchodný deň cez jedno percento.

Hoci sa kvôli čínskemu Novému roku na burze v Hongkongu obchodovalo iba pol dňa, akcie sa stihli vydať smerom nahor. Hlavný index hongkonského parketu Hang Seng posilnil o 1,07 percenta. Čiastkový index mapujúci vývoj čínskych spoločností spevnil o 1,7, technologický segment pridal dokonca 2,4 percenta.

Za celý január hongkonská burza posilnila o 1,7 percenta, technologický subindex naopak 4,5 percenta stratil. Burza teraz zostane kvôli príchodu čínskeho nového roku až do štvrtku, obchodovanie bude pokračovať v piatok 4. februára.

Podobne sa obchodovanie vyvíjalo aj na burze v Tokiu. Index Nikkei v pondelok posilnil o 1,07 percenta. Investori ocenili vyjadrenie japonského premiéra Fumia Kišidu, ktorý vyhlásil, že už nemá v pláne vyhlásenie ďalšieho núdzového stavu, ani plošných uzáver kvôli koronavírusu. Aj v Tokiu sa darilo technologickým titulom, ktoré spevnili o 2,35 percenta.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno