Bezmála štyridsať percent. To je strata hodnoty, ktorú Bitcoin utrpel počas jedného týždňa. Vymazal tak takmer všetko, čo si od začiatku roka pripísal.

Ešte pred týždňom sa kryptomena obchodovala nad hranicou desať tisíc dolárov. Posledný mesiac tak najstaršia kryptomena ťažila predovšetkým z obáv pred negatívnymi dôsledkami epidémie koronavírusu a pre veľa investorov slúži ako alternatíva k zlatu, ktorého cena taktiež láme niekoľkoročné rekordy. Lenže s tým, ako sa množia informácie o kulminácii epidémie, strach postupne mizne a finančné trhy sa pomaly vracajú do normálu.

Do istej miery tak došlo ku korekcii, ktorá sa dala očakávať. Ak zhruba v polovici februára dosahuje cena Bitcoin 10,5 tisíce dolárov, a to navyše pomerne rýchlo, bolo len málo pravdepodobné, že by sa nastúpený trend udržal. A rovnako tak sa dá predpokladať, že aktualny pád pod hranicu 8800 nebude mať dlhé trvanie.

Stále totiž existujú určité fundamenty, ktoré hovoria pre posilnenie Bitcoinu. Tými sú najmä rastúci počet užívateľov kryptomien a blížiace sa delenie, ku ktorému by malo dôjsť tento rok v máji. Tempo ťažby Bitcoinu tak klesne na polovicu, čo znamená spomalenie rastu jeho ponuky. Najbližšie dni a týždne ukážu smer.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno