Bitcoin (BTC) v závere minulého týždňa zaznamenal dvojciferný nárast ceny. Najväčšia kryptomena podľa trhovej hodnoty zatvárala nedeľu na úrovni 9 557 dolárov za kus, čo zodpovedalo 16% nárastu oproti začiatku týždňa. Jedná sa o najvyšší týždenný nárast ceny BTC od tohtoročného tretieho júnového týždňa, kedy jeho cena vzrástla o takmer 21%.

Nárast o 16% v priebehu jedného týždňa je veľmi dobrým výsledkom. Výkon z minulého týždňa umocňuje fakt, že v stredu došlo k prudkému prepadu ceny BTC na hranici 7 532 dolárov. V piatok však došlo k prudkému rastu okolo 40% a cena BTC atakovala hranicu 10 000 dolárov. Cez víkend potom prišla mierna korekcia na vyššie spomínaných 9 557 dolárov.

V utorok sa BTC obchoduje okolo 9 444 dolárov. Jedná sa teda o mierny prepad oproti začiatku týždňa. Aj napriek prepad sa cena BTC pohybuje nad väčšinou jeho dlhodobých pohyblivých priemerov. Pohyblivý priemer BTC za posledných 200 dní činí 7 529 dolárov za kus. Pohyblivý priemer za posledných 100 je o poznanie vyššie, a to na 9 892 dolároch.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno