V minulom týždni sa odohrali dve kľúčové udalosti, ktoré ovplyvnili vývoj vzťahu medzi Európskou Úniou a Veľkou Britániou:

  1. Britský parlament už po tretí raz za sebou odmietol návrh premiéra Borisa Johnsona na vypísanie predčasných volieb. Pre návrh hlasovalo celkom 299 poslancov, pričom minimálny počet nutných hlasov je 434. Väčšina opozície sa hlasovania zdržala. Johnson však vyhlásil, že sa návrh pokúsi znova presadiť pomocou novely zákona, ktorá upraví podmienku dvojtretinovej väčšiny. Teraz čaká snemovňu ďalšie hlasovanie o tom, či sa voľby uskutočnia 12. decembra.
  2. Dátum brexitu bol odložený do konca januára budúceho roka. Hlavným dôvodom odkladu je zabezpečenie dostatočného času pre ratifikáciu rozvodovej dohody britským parlamentom a prípadné vypísanie predčasných volieb. Ak Británia schváli dohodu skôr, môže sa dátum odchodu zmeniť.

Menový pár GBP/USD sa ešte v piatok minulého týždňa obchodoval v pomere 1,28272. Počas začiatku tohto týždňa libra k doláru mierne posilnila a menový pár GBP/USD osciluje okolo hodnoty 1,28730.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno