Bitcoin spadol k 50-tim tisícom dolárov. Apríl by ho ale opäť mohol vystreliť nahoru

Najstaršia kryptomena sa počas štvrtkového obchodovania priblížila hranici 50-tisíc dolárov. Od polovice marca vykazuje klesajúci trend. Trh sa ale podľa odhadu niektorých analytikov pripravuje na apríl, ktorý patrí historicky k silným mesiacom pre bitcoin.

bitcoin, dolár, kryptoměny

Podľa aktuálneho nastavenia trhu a toho, ako na bitcoin vsádzajú obchodníci s opciami sa zdá, že by bitcoin mohol v priebehu apríla prekonať nedávny historický rekord vo výške 61-tisíc dolárov. Analytici hovoria o tom, že cena bitcoinu by sa v apríli mohla vyšplhať až na 80-tisíc dolárov. Či sa tieto očakávania skutočne naplnia, je v súčasnosti veľmi neisté.

Bitcoin totiž v posledných dvoch týždňoch mal klesajúcu tendenciu a na trhu prevažujú investori, ktorí vyberajú zisky alebo minimalizujú svoje straty, ak bitcoin nakúpili za príliš vysokú cenu. Bitcoinu by mohli pomôcť správy, ktoré podporovali jeho rast v minulosti. Teda napríklad informácie o tom, že automobilka Tesla do bitcoinu investovala 1,5 miliardy dolárov alebo že bude možné za jej vozidlá platiť práve bitcoinom.

Trh totiž v posledných dňoch neprejavil prílišnú citlivosť na vyjadrenie šéfa Fedu Jeroma Powella o pokračovaní podpory americkej ekonomiky. Investori zrejme už tieto správy do svojich rozhodnutí zahrnuli skôr.